Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie, dom lub lokal użytkowy w Żywcu, musisz posiadać ważne Świadectwo Charakterystyki Energetycznej. Jest to dokument, który określa poziom zapotrzebowania na energię i emisję dwutlenku węgla budynku lub jego części. Świadectwo zawiera także informacje o sposobach poprawy efektywności energetycznej i oszczędności kosztów.

Zamówienie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej w Żywcu jest proste i szybkie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i umówisz termin wizyty naszego audytora. Nasz specjalista dokona pomiarów i obliczeń, a następnie wyda ci Świadectwo w formie elektronicznej lub papierowej. Nasze Świadectwa są ważne przez 10 lat i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Mieszkanie, dom, lokal użytkowy w Żywcu – kiedy potrzebne jest Świadectwo Charakterystyki Energetycznej?

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej jest wymagane przy każdej transakcji sprzedaży lub najmu nieruchomości. Dotyczy to zarówno nowych, jak i istniejących budynków. Świadectwo jest także niezbędne do uzyskania dotacji lub kredytu na termomodernizację lub instalację odnawialnych źródeł energii.

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej dla domów w Żywcu pozwala na porównanie różnych ofert i wybór najkorzystniejszej pod względem kosztów eksploatacji i wpływu na środowisko. Świadectwo pokazuje, jaką klasę energetyczną ma dany budynek, od A+ (najlepsza) do G (najgorsza). Im lepsza klasa, tym niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i prąd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Świadectwie Energetycznym w Żywcu, zapraszamy do skorzystania z formularzy kontaktowych. Zadzwoń lub napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie twoje pytania i doradzimy ci najlepsze rozwiązanie.