Poznaj naszą firmę

Współpracując z nami, masz gwarancję jakości!

Nasz Zespół składa się z Ekspertów

PRECYZJA – WIEDZA TECHNICZNA – DBAŁOŚĆ O KLIENTA

Jesteśmy zespołem ekspertów, którzy z pasją i zaangażowaniem działają w branży energetycznej, budowlanej oraz nieruchomości. Nasza kadra składa się z wykształconych inżynierów, którzy posiadają bogate doświadczenie w swoich dziedzinach.

Nasze podejście do klienta opiera się na profesjonalizmie

Jesteśmy zorientowani na potrzeby klientów i wiemy, że każda nieruchomość jest inna. Dlatego stworzyliśmy serwis ardomzal.pl, który pozwala na wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej online, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Nasze rozwiązanie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala na oszczędność czas i pieniądze.

Wszyscy nasi audytorzy posiadają wymagane certyfikaty oraz wpis do ministerialnego rejestru osób uprawnionych do wykonywania audytów energetycznych.

FAQ

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe od 28 kwietnia 2023 roku dla osób, które chcą:

  • sprzedać lub wynająć nieruchomość,
  • ubiegać się o dotacje np. „Moje Ciepło”,
  • zakończyć budowę.

Świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest wymagane kiedy samemu wykorzystujesz nieruchomość i nie zamierzasz jej sprzedawać lub wynajmować.

Świadectwo jest ustandaryzowane przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Zawiera między innymi parametry techniczne, adres, zdjęcie nieruchomości i jej zapotrzebowanie energetyczne.

Najlepiej skontaktować się z deweloperem, poprzednim właścicielem lub zarządcą budynku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne przez 10 lat od dnia jego wystawienia.

Czas przygotowania świadectwa zależy od rodzaju nieruchomości. Zazwyczaj jest to od 2 do 5 dni roboczych. Rozpoczynamy pracę po zaksięgowaniu wpłaty i otrzymaniu wypełnionego formularza.

Według ustawy zwolnione są budynki:

  • podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
  • używane jako miejsce kultu i do działalności religijnej;
  • przemysłowe oraz gospodarcze niewyposażone w instalacje zużywające energię, z wyłączeniem instalacji oświetlenia wbudowanego;
  • mieszkalne przeznaczone do użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku;
  • wolnostojące o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2
  • będące gospodarstwami rolnymi o wskaźniku EP określającym roczne obliczeniowe zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną nie wyższym niż 50 kWh/(m2 rok)

Świadectwa sporządzamy w formie elektronicznej i wysyłamy je na wskazany przy składaniu zamówienia adres e-mail. Jeśli potrzebujesz dokumentu w wersji papierowej, możemy go wysłać na wskazany adres.

Nie. Wystarczy, że formularz wypełni jeden właściciel lub jeden ze współwłaścicieli nieruchomości. Świadectwo dotyczy nieruchomości, nie osoby, która wypełnia formularz.

Wybierz rodzaj Świadectwa

Wybierz rodzaj nieruchomości i przejdź do formularza. Te informacje są niezbędne do przygotowania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej przez naszego audytora.

Audyt energetyczny – cena ustalana indywidualnie

Audyt energetyczny jest potrzebny gdy korzystasz z dofinansowania „Czyste Powietrze”, a także podczas analizy większego przedsiębiorstwa (powyżej 250 pracowników).